Haber

Van Kedi Villası yarıyıl tatilinde ziyaretçilerini ağırlıyor

VAN’ın dünyaca ünlü Van kedileri, bir gözü mavi, bir gözü amber renginde, sömestr tatilinde ziyaretçilerini ağırlıyor. Her yıl yerli ve yabancı binlerce ziyaretçinin geldiği Van Kedi Köşkü’nde koruma altına alınan kedilere tatildeki çocuklar ilgi gösteriyor. Prof. Dr. Abdullah Kaya, “Çocukların kedilerle sosyalleşmesi ve temas kurması önemli.”

Van’ın önemli değerlerinden biri olan Van kedileri, şehre gelenlerin mutlaka görülmesi gerekenler listesinin başında geliyor. Van Kedileri, Van Kedi Köşkü’nde sevimli bakışlarıyla ziyaretçilerini ağırlıyor. Her sezon ziyaretçi sayısı oldukça fazla olan Van Kedi Villası, yarıyıl tatili nedeniyle özellikle öğrenciler tarafından ziyaret edilmektedir. Villaya gelen çocuklar kedileri elle besliyor.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Van Kedi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Önce gelir. Şu anda yarıyıl tatilindeyiz. Öğrencilerin tatili devam ediyor. Çocukların kedilerle temas kurmasını istiyoruz, “Onların kedi sevgisini çok önemsiyoruz. Çocuklar bu konuda giderek daha duyarlı ve bilinçli hale geliyor ve gelecekte hayvan sahibi olma ve bakma konusunda umut verici bir gelişme yaşanıyor. Çocuklar hayvan sevgisiyle doludur. Bu nedenle bu sömestr tatilinde Van Kedi Köşkü çocuklar tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor.” dedi.

‘FETHİYE’DEN GELDİK’

Çocuklarıyla birlikte Van’a gelen Esengül Topal, kedileri çok sevdiğini belirterek, “Fethiye’den Van’a tatil için geldik. Hem karı hem de Van kedilerini görmeye geldik, burası da bizim işimiz. İlk defa geliyor. Çocuklar çok eğleniyor. Van kedileri çok sevimli ve çok sempatik.” “Çocuklar da kedileri çok seviyor. Hayvan sevgisini aşılamak için onları buraya getirdik” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu