Ekonomi

UBS, Düşük Tahmini Kar Marjlarını Nedeniyle Rapid7’nin Satın Alma Tavsiyesini Yükseltti

Rapid7 Inc. (RPD) hisseleri, finansal hizmetler şirketi UBS’nin şirketin hisse notunu ‘nötr’den ‘al’a yükseltmesinin ardından Pazartesi günü günü %5,57 artışla kapattı. UBS, şirketin marjındaki iyileşmenin hâlâ eksik tahmin edildiğini vurguladı ve daha yüksek büyüme gösteren ürün ve hizmetlere geçişin henüz tam olarak gerçekleşmediğini kaydetti.

UBS analistleri ayrıca hisse senedi için hedef fiyatını 53 dolardan 70 dolara çıkardı.

“2023 takvim yılında yüzde 7’nin üzerinde bir artışın ardından, 2024 takvim yılında yaklaşık yüzde 4 puanlık ek faaliyet marjı büyümesinin orta onlu seviyelere ulaşmasını bekliyoruz. Rapid7, yeniden yapılanmasını üçüncü çeyrekte başarıyla tamamlayarak şirketin yüksek performansını korudu. Operasyonel giderlerde 2024 takvim yılında tek haneli serbest nakit artışı olurken, “Akışın hedeflerine ulaşmasını bekliyoruz” dedi.

Analistler, 2024’te beklenen marj artışının ötesinde, güvenlik operasyonlarına daha fazla odaklanmanın potansiyel faydalarını da öngörüyor ve 2025 takvim yılına kadar şirketin yıllık sürekli gelirinin %60’ından fazlasının güvenlik açığı yönetimi dışındaki ürün ve hizmetlerden geleceğini tahmin ediyor.

“Ürün ve hizmet karışımındaki bu değişimin, Rapid7’nin odağını daha büyük pazar fırsatlarına yönlendirmesi nedeniyle şirketin genel büyümesi üzerinde olumlu bir etkisi olması muhtemeldir” diye eklediler.

Analistlere göre Rapid7 aynı zamanda cazip bir yatırım olarak da görülüyor. “2024 takvim yılı için tahmini işletme değeri/serbest nakit akışı oranı 21 kat olan Rapid7, emsal büyüme ve kârlılıkta yükseliş eğilimi göstermesine rağmen en yakın rakiplerine (Tenable Holdings, Inc. dahil) göre yüzde 6 puanlık bir indirimle değerleniyor. .”

“Rapid7’nin marjları yumuşatmaya ve güvenlik operasyonlarının modernizasyon eğilimlerine katılımına yönelik çabalarının mevcut piyasa değerlemesinde tam olarak tanınmadığına inanıyoruz.”

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu