Haber

SON DAKİKA! KPSS Ön Lisans branş bazında sıralamaları açıklandı mı? KPSS branş bazında sıralama sorgulama ekranı 2022!

Kpss Ön Lisans branş bazında sıralamaları açıklandı mı? sorusu merak ediliyor. KPSS Ön lisans imtihanına giren adaylar KPSS Ön Lisans branş bazında sıralamalarını merak ediyordu. Heyecanla beklenen KPSS Ön Lisans branş bazında sıralamaları için gözler ÖSYM’ye çevrilmişti. Adaylar tarafından KPSS Ön Lisans branş bazında sıralamaları açıklandı mı? sorusu aratıldı. KPSS Ön Lisans branş bazında sıralamaları açıklandı mı? KPSSbranş bazında sıralama sorgulama ekranı 2022!

KPSS ÖN LİSANS BRANŞ BAZINDA SIRALAMALARI AÇIKLANDI MI?

KPSS branş bazında sıralamalar açıklandı. ÖSYM şöyle duyurdu;

DUYURU

(11 Kasım 2022)

2022 KPSS-Ön Lisans: Branş Bazında Sıralamalar

2022 Kamu İşçi Seçme Sınavı’na (2022-KPSS Ön Lisans) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’ne yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme hedefiyle oluşturulmuş; kendileri ile birebir alanda imtihana giren başka adaylar ortasında kendi muvaffakiyet durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa doküman niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler temel alınır. Branş bazında sıralama süreçleri adayların (YÖKSİS sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde ilgili süreçlerin yapıldığı tarih prestijiyle faal olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih prestijiyle sistemde faal eğitimi gözükmeyen adayların ise müracaatta belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

Adayların branş bazında sıralamaları incelerken göz önünde bulundurması gerekenleri içeren teknik açıklama metnine aşağıdaki ilişkiden erişilebilir.

Adaylara ve kamuoyuna hürmetle duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI”

KPSS ÖN LİSANS BRANŞ BAZINDA SIRALAMA SORGULAMA EKRANI 2022!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu