Yaşam

Çiğli’de Manuş Baba ve Selçuk Balcı Rüzgarı Esecek

Çiğli Belediyesi, 11-12 Kasım tarihlerinde düzenleyeceği kültürel etkinlikler ile sanat topluluğunun birbirinden kıymetli isimlerine mesken sahipliği yapacak.

Düzenlediği kültür sanat etkinlikleriyle isminden sıkça kelam ettiren Çiğli Belediyesi, 11 Kasım Cuma günü Türk Müziğinin beğeniyle dinlenen ismi Manuş Baba’nın sahne alacağı konsere ev sahipliği yapacak. Balatçık Mahallesi’nde gerçekleştirilecek konser saat 20:00’de başlayacak ve fiyatsız olacak. Serhan Asker’in sunuculuğunu yaptığı Görkemli Anılar programının bu haftaki kısmı ise 12 Kasım Cumartesi günü Çiğli Belediyesi Astronomi Havacılık ve Uzay Yerleşkesinde gerçekleştirilecek. Çiğli Belediye Lideri Utku Gümrükçü ile halk müziğinin sevilen ismi Selçuk Balcı’nın konuk olacağı program saat 10:00’da başlayacak ve Halk TV’den canlı yayınlanacak.

Başkan Gümrükçü: “Coşkumuza eşlik etmeye bekliyoruz”

Etkinliklerle ilgili açıklamalarda bulunan Çiğli Belediye Lideri Utku Gümrükçü, “Kültür sanat etkinliklerimiz sürat kesmeden devam ediyor. Pinhani’nin akabinde Türk Müziğinin bir öbür bedelli ismi Manuş Baba ile gençlerimizi buluşturacağız. Daha sonra Serhan Asker’in sunuculuğunda ekranların ilgiyle izlenen programı Görkemli Hatıralar’a konut sahipliği yapacağız. Halk Müziğinin usta ismi Selçuk Balcı, konuk olarak yer alacağı programda birbirinden hoş yapıtları Çiğlililer için seslendirecek. Her yaştan vatandaşımızla birlikte müziğin keyfini doyasıya yaşayacağız. İzmirli müzikseverleri coşkumuza ortak olmaya bekliyoruz” sözlerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu