Haber

Son Dakika Haberi: Şanlıurfa ve Adıyaman’daki sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısı 17’ye çıktı

Merkezi Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden Şanlıurfa ve Adıyaman da büyük hasar gördü. Çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği Şanlıurfa ve Adıyaman bu kez de sel felaketiyle sarsıldı.

AVM’NİN BODRUMUNDA CAN CESEDİ BULUNDU

Selde arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği bölgeden acı haberler Daha fazlası geldi. Arama kurtarma ekipleri, Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde sel sonucu bodrum katı suyla dolan alışveriş merkezinde bir kişinin cansız bedenine ulaştı.

HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISI 17’YE YÜKSELDİ

Cesedin, kayıp olduğu bildirilen temizlik görevlisi Ömer Zaman’a ait olduğu belirtildi. Böylece Şanlıurfa’da sel nedeniyle can kaybı 15’e çıktı. Adıyaman’da 2 kişi hayatını kaybederken, toplam can kaybı 17’ye çıktı.

SURİYE MİLLETİNDEN 5 KİŞİNİN CAN CESEDİ BULUNDU

Şanlıurfa İtfaiye ekiplerinin dün Veysel Karani Mahallesi’nde yaptığı çalışma sırasında Yavuz 12 Apartmanı’nın bodrum katında Suriye kökenli olduğu anlaşılan 5 kişinin cansız bedeni bulundu.

VATANDAŞLARA “EVLERİ BOŞALTIN” ÇAĞRISI

Şanlıurfa Valiliği, devam eden sağanak yağış nedeniyle dere ve kanal yataklarına yakın evlerde ikamet eden vatandaşlara evlerini boşaltmaları uyarısında bulunarak, gerekmedikçe evlerinden ve güvenli alanlardan çıkmamalarının önemli olduğunu belirtti.

ŞANLIURFA’DA EĞİTİM İÇİN SAĞLANAN ORTA UZATILDI

Şanlıurfa Valiliği, yoğun sağanak yağış nedeniyle yarın eğitime ara verileceğini duyurdu. Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Şiddetli yağışların getirdiği olumsuzluklar nedeniyle ilimizde 17.03.2023 tarihinde tüm okul kademelerinde eğitime 1 gün süreyle ara verilmiştir. Hamile/engelli/engelli kamu çalışanlarımız Kamu kurumlarında kronik hastalar da idari izinli sayılacak.” kelimeler kullanıldı. Şanlıurfa’da sağanak yağış nedeniyle dün ve önceki gün eğitime ara verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu