Ekonomi

Analistler, kripto trendleri arasında Core Scientific ve Coinbase’de potansiyel görüyor

Pazartesi günü, bir finansal araştırma şirketi olan Compass Point, kripto para piyasasındaki son gelişmeler hakkında bilgi verdi. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatları firmanın son raporundan bu yana nispeten istikrarlı kaldı ve Bitcoin 40.000 doların altına düştükten sonra yaklaşık 43.000 dolara yükseldi. Bu toparlanma, stabilcoinlerin borsalara akışına ve bu platformlardaki Bitcoin bakiyelerinin azalmasına bağlanıyor; bu da yatırımcıların uzun vadede tutunmak için satın alabileceğine işaret ediyor.

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), satış baskısına katkıda bulunmuş olabilecek yaklaşık 5,6 milyar dolarlık bir çıkış yaşadı ancak bu trend yavaşlıyor gibi görünüyor. İlginçtir ki, Bitcoin ETF’leri toplu olarak yaklaşık 1,5 milyar dolarlık giriş gördü. Özellikle BlackRock’un Bitcoin Trust’ı (IBIT), GBTC’ye kıyasla daha yüksek hacimler bildirdi.

Bitcoin madencilerinin hisseleri, düşük işlem fiyatları ve hash oranındaki artıştan etkilenen hash fiyatındaki düşüş nedeniyle çok az hareket gösterdi veya düşüş gösterdi. Ayrıca yeni blok madenciliği ödülünü azaltan yaklaşan yarılanma etkinliği de fiyatlara yansıyor. Bu zorluklara rağmen Compass Point, Core Scientific (NASDAQ:CORZ) hakkında olumlu bir bakış açısına sahip ve hisse senedinin CY25 varsayımlarına göre 1,25x EV/FAVÖK seviyesinde önemli ölçüde düşük değerli olduğunu düşünüyor. Firma, Core Scientific’in iflas sonrası ilk satış baskısından kurtulmasını bekliyor.

Coinbase (NASDAQ: MADENİ PARA ) ayrıca “Satın Al” derecelendirmesi ve 200 ABD doları fiyat hedefiyle olumlu bir inceleme aldı. Compass Point, ETF’lerin ortaya çıkması nedeniyle Coinbase’in pazar payını kaybetmesine ilişkin endişelerin abartıldığına inanıyor. Firma, Coinbase’in Ocak ayı boyunca pazar payı kazandığını ve ortalama günlük hacimlerin hem kendisinin hem de konsensüs varsayımlarının üzerinde olduğunu belirtiyor. Yılbaşından bugüne yaklaşık %10 artış gösteren USD Coin’in (USDC) piyasa değerindeki artış, Coinbase’in faiz gelirleri açısından olumlu bir işaret olarak görülüyor.

Geleceğe baktığımızda Compass Point, kripto para piyasasının önümüzdeki haftalarda yatay veya biraz daha yüksek hareket etmesini ve ardından potansiyel olarak CY24’teki yükseliş eğilimine devam etmesini bekliyor. Firma ayrıca ABD bankalarında algılanan herhangi bir zayıflığın Bitcoin fiyatlarına fayda sağlayabileceğini ve bunun Mart 2023’te gözlemlenen piyasa dinamikleriyle uyumlu olduğunu öne sürüyor.

InvestingPro İçgörüleri

Coinbase (NASDAQ:COIN), Compass Point’ten 200$ fiyat hedefiyle “Al” notu alırken, güncel InvestingPro verileri ve ipuçları hisse senedini değerlendiren yatırımcılara ek bağlam sağlıyor. Gerçek zamanlı ölçümlere göre Coinbase’in piyasa değeri 30,85 milyar dolar. Şirketin piyasadaki önemli varlığına rağmen veriler, Coinbase’in şu anda 5,21’lik yüksek bir Rezervasyon Fiyatı çarpanıyla işlem gördüğünü yansıtıyor ve bu da hisse senedinin şirketin net varlıklarına göre yüksek fiyatlandırılabileceğini gösteriyor. Ayrıca şirket son on iki ayda kâr etmemiş olup, negatif F/K oranı -40,96 olup, 2023 yılı 3. çeyreği itibarıyla son on iki ayda -25,69’a ayarlanmıştır.

InvestingPro Tips, Coinbase’in hisse senedi fiyat hareketlerinin oldukça değişken olduğunu, son üç ayda %52,42’lik önemli bir getiri ve son altı ayda %42,6’lık bir artış, ancak geçen ayda %-17,8’lik bir artış gösterdiğini belirtiyor. Geri dönüşüyle ​​​​kötü bir performansa sahip olduğunu vurguluyor. Bu dalgalanmalar hisse senedinin kısa vadede öngörülemez yapısını vurgulamaktadır. Ayrıca analistler şirketin bu yıl kârlı olacağını öngörmüyor ve bu da yakın vadede getiri arayan yatırımcılar için kritik bir konu olabilir.

Bu bilgilerden etkilenen yatırımcılar için yatırım kararlarına daha fazla bilgi verebilecek ek InvestingPro İpuçları mevcuttur. InvestingPro aboneliği şimdi %50’ye varan indirimle özel bir Yeni Yıl indiriminde. SFY24Kupon kodunu kullanarak 2 yıllık InvestingPro+ aboneliğine %10 ek indirim SFY241 Kupon kodunu kullanarak 1 yıllık InvestingPro+ aboneliğinizde %10 ek indirim alabilirsiniz. Bu ipuçları, Coinbase’in finansal durumu ve pazar potansiyeli hakkında daha kapsamlı bir anlayış sağlar ve bunlar, iyi bilgilendirilmiş bir yatırım seçimi yapmada çok değerli olabilir.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu