Haber

Murat Kurum Genel Yayın Yönetmenleriyle kahvaltıda buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Lider Adayı Murat Kurum, Haliç Kongre Merkezi’nde televizyon, gazete ve dijital medya genel yayın yönetmenleri ile bir araya geldi. Konu olarak insanı merkeze alan bir yönetim anlayışıyla hizmet vereceklerini belirten Kurum, “Vatandaşlarımızı dinleyici olarak görmüyoruz, vatandaşlarımızı doğrudan paydaş olarak görüyoruz.” İstanbul “Bunu yönetecek ekibin bir parçası olarak görüyoruz.” Projelerini 10 temel başlıkta açıklayan Kurum, şöyle konuştu: ” İstanbul“Kaynaklarını algıyı yönetmek için kullanmak yerine, gerçek belediyecilik hizmetleri için kullanacağız” dedi.

Konuşmasına Kahramanmaraş depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza başsağlığı dileyerek başlayan Murat Kurum, “Bir yıl önce asrın felaketinde 53 bin 537 canımızı kaybederek büyük bir acı yaşadık. Bugün, Bir yandan bu acıyı kalbimizin derinliklerinde taşıyoruz ama diğer yandan afet mağduru kardeşlerimizi yeni, sıcak ve güvenli yuvalarına gönderiyoruz.” Yeniden bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu deprem bize iki şeyi çok net gösterdi. Öncelikle devletimizin ne kadar büyük ve güçlü olduğunu bir kez daha görmemizi sağladı. İkincisi, bu aziz millet ne kadar güzel, ne kadar yardımsever, ne kadar kardeşlik bağıyla birbirine bağlı. “O, öyle olduğunu bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir. Bu milletin mensubu olmaktan gurur ve gurur duyuyorum. Depremde şehit olan tüm kardeşlerimize, annelerimize ve çocuklarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum.” söz konusu.

“VATANDAŞLARIMIZI İSTANBUL’U YÖNETECEK GRUPUN BİR KESİMİ OLARAK GÖRÜYORUZ”

“Sahaya çıktığımızda İstanbul halkına bir söz verdik. Her an milletimizin yanında olacağız.” Kurum, “Bizim halkımızda; İstanbul Kaos ve sistemsizlikten dolayı derin bir sıkıntı hali görüyoruz. Ama bunun yanında yaşlılarımızdan kadınlarımıza, gençlerimizden esnafımıza kadar herkes; Biz de “umudun” hızla yükseldiğini hissediyor ve buna tanıklık etmekten mutluluk duyuyoruz. Sizlerin kaygılarını dinlemekle kalmıyor, hazırlayacağımız projelerde bilim insanlarımız, iş insanlarımız, çalışan kardeşlerimiz, sendikalarımız ve en çok da vatandaşlarımızla doğrudan çalışıyoruz. Bunu çok önemsiyorum. Biz vatandaşlarımızı dinleyici olarak görmüyoruz, vatandaşlarımızı doğrudan paydaş olarak görüyoruz. İstanbul Onu yönetecek ekibin bir parçası olarak görüyoruz. Özetle; Biz İstanbul Bugün değil, aylardır sorunları üzerinde çalışıyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’ndeki AK Parti grubumuz beş yıldır çalışıyor. Buradan çok güzel sonuçlar alıyoruz ve bunları projelerimize yansıtıyoruz. İstanbul’un projelerine tek bir perspektiften bakmıyoruz. Tüm projelerimize Siztem İstanbul konseptiyle yaklaşıyoruz. “Yani bütüncül bir şekilde, her yönü dikkate alarak hazırlıyoruz.”

“Bu sistemin merkezinde insan var, insanımızın en temel hakları var, İstanbulluların memnuniyeti.” Sözlerine devam eden Kurum, “Türkiye Yüzyıl İstanbul Vizyonumuz, doğrudan İstanbulluların gündemini ilgilendiren başlıklarla belirlendi, kategorize edilerek milletimizin bilgisine sunuldu. Vizyon İstanbul’da projelerimizi, hedeflerimizi ve hayallerimizi milletimize 10 temel başlık altında anlattık. başlıklar.”

MURAT KURUM’UN 10 BAŞLIKTA PROJELERİ

İlk olarak ulaşım ve deprem tehlikesine değinen Kurum, “Yeni metro ve metrobüs hatları, iki yakasına yapacağımız tüneller, güçlendirilmiş deniz ulaşımı ve daha birçok teknolojiyle ilki Endişe değil, Nakliyeci olan İstanbul. -yoğun ulaşım projeleri. İkincisi, İstanbul’u bekleyen olası depreme karşı yapacağımız 650 metre.” “1.000 kentsel dönüşüm konutu, 100 bin sosyal konut ve yeni afet yönetimi uygulamalarıyla afete dayanıklı İstanbul” dedi.

Sosyal belediyecilik ve sokak hayvanları ile ilgili projelerini anlatan Kurum, “Üçüncü başlığımız ise ‘Her An Her An Yanınızda’ sloganıyla hayata geçecek, hayatı güzelleştirecek, kolaylaştıracak destekleri içeren Sosyal Belediyecilik. sosyal belediyecilik uygulamalarımızla yaşlılarımıza, emeklilerimize, kadınlarımıza ve gençlerimize fayda sağlıyoruz. Uygulamalarımız Dördüncü başlığımız, dünyamızı, ülkemizi ve İstanbul’u iklim nedeniyle olası bir su krizine karşı koruyacak altyapı ve üstyapı yatırımlarıyla Sürdürülebilir Su Yönetimi. Beşinci hedefimiz ise insanlarımızı, sokaklarımızı daha huzurlu ve güvenli hale getirmek için sokak hayvanları için yeni çözümleri hayata geçireceğiz” dedi.

Teknolojik ve kültürel faaliyetlerle ilgili de projeler üreten Murat Kurum, bu projeleri şöyle dile getirdi: “Altıncı hedefimiz; Uluslararası İstanbul festivalleri, İstanbul akademisi, İstanbul akademisine vereceğimiz desteklerle Kültür, Sanat ve Turizmle Yaşayan İstanbul. genç sanatçılar ve yeni fuar-kongre merkezleri.Yedinci hedefimiz ise “Bilişim yönetimi ve teknoloji merkezi, İstanbul’un dijital ikizi ve We İstanbul gibi projelerimizle şekillendireceğimiz Digistanbul” dedi.

Spora, çevre sorunlarına ve İstanbul’un tarihi mirasına yönelik projelerini açıklayan Kurum, “İstanbul’u sıfır atıkla örnek bir şehir haline getirecek ve 2040 net sıfır emisyon hedefimize ulaşacak yatırımlarla sekizinci hedefimiz Nefes İstanbul. Dokuzuncu hedefimiz Nefes İstanbul. Amacımız mahallelere kuracağımız tesislerle sporu ve hareketi başlatmaktır.” “Bizi Olimpiyat Şehri İstanbul hedefimize taşıyacak Sporla Yaşayan İstanbul. Ve onuncu hedefimiz. Tarihe Vefa, Geçmişe Saygı sloganıyla hazırlayacağımız projelerle İstanbul Mirasını Geleceğe Taşıyor, Yeni meydan projelerimiz ve tarihi yarımadaya yönelik yeni uygulamalarımızla aslına uygun olarak restore edilecek cadde ve caddelerimiz.” söz konusu.

Açıklanan projelerin İstanbul’da heyecanı ve umudu artırdığını sözlerine ekleyen Kurum, “Sokaktaki insanımızın projelerimizi gördükten sonra hayal kurmaya başladığını söyleyebilirim.” söz konusu.

“İSTANBUL’UN KAYNAKLARINI GERÇEK BELEDİYE HİZMETLERİ İÇİN KULLANACAĞIZ”

İstanbul’u Türk Yüzyılının lokomotif kenti yapacaklarının altını çizen Kurum, “Bizim tek önceliğimiz İstanbul’a hizmet etmek. Sadece İstanbul diyoruz çünkü gerçek belediyeciliğin ancak İstanbul’u merkeze alarak yapılabileceğine inanıyoruz. Belediyeciliği bahane etmeyeceğiz. “İstanbul’un kaynaklarını algı yönetimi için kullanmak yerine, gerçek belediyecilik hizmetleri için kullanacağız.”

“İNSANI NESNE ODAKLANAN BİR YÖNETİM ANLAYIŞIYLA HİZMET VERECEĞİZ”

Mevcut İstanbul yönetiminin gerçek belediye iradesi yerine kendi siyasi hedeflerini ön planda tutan bir anlayışla hareket ettiğinin altını çizen Kurum, “İstanbul yönetimi açıkçası başarısız oldu. Ancak İstanbul halkı da çaresiz değil. İstanbul halkına çaresiz olmadığını gösteren SİSTEM anlayışıyla hizmet edeceğiz. Bu bizim şehirciliğimizdir.” ve belediyecilik vizyonumuzun sloganıdır. Bu yüzden SİZTEM İstanbul diyoruz. Bu, insanları özne olarak odaklayan bir yönetim vizyonudur. Şehrimizin sorunlarını iyi analiz edip, tek tek çözüm üreten bir modelin adıdır. Sorunları çözerken ortaya koyduğumuz bütünsel bir kent ideolojisidir. Ve başından beri belirttiğim gibi. “Tüm projelerin merkezinde yer alıyor.” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Haberler.com / Politika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu