Haber

Diyarbakır’daki çalışmalarda ayağı kırılan AFAD gönüllüsü çalışmalarına devam ediyor

Türkiye yaralarını sarmaya çalışıyor…

Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen illerden biri olan Diyarbakır’da 6 binanın enkazında arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Yenişehir ilçesi Galeria Sitesi’ndeki 8 katlı apartmanda yapılan arama kurtarma çalışmasına Sakarya’dan AFAD gönüllüsü olarak katılan Alev Taş, ilk gün çalışma sırasında ayağını kırdı.

Kırık ayağıyla işine devam ediyor

Ayağı alçıya alınan Alev Taş, grupları yönlendirerek kriz masasındaki çalışmalarını sürdürüyor.

“Eksiğimiz yok burada her şey yolunda”

Daha önce 4 deprem bölgesinde çalışmalara katıldığını belirten 43 yaşındaki Alev Taş, şunları söyledi:

Deprem olduğundan beri enkazda bir şeyler yapmaya çalışıyorum. 5. tremorum, Sakarya Gölcük ve Düzce’de daha önce bir çok tremorda bulunduğum için yapılması gerekenleri az çok biliyorum. Her şeyi koordine etmeye ve planlamaya çalışıyoruz. AFAD’ın kriz masasındayım. AFAD çalışanına yardımcı olmaya çalışıyorum. Arkadaşlara ve vatandaşlara teşekkür ederiz. Bana çok yardımcı oluyorlar. Eksiğimiz yok burada her şey yolunda. Diyarbakır şu an diğer illere göre çok güzel. Ayağım alçıda ama yapmam gereken bir şey var. Oturduğum yerde bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Herkesin duyarlı olmasını istiyorum. Özellikle vatandaşların bu bahisler konusunda bilinçlenmesini istiyorum. Bizim gibi eğitimli olsalardı muhtemelen daha farklı olurdu. Bazıları pencereden atladı, bazıları korktu. Bu binada da insanların asansöre binip inmesi veya asansör boşluğundan düşmesi gibi sorunlar yaşanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu