Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Biden arasında önemli görüşme! 3 önemli konu masaya yatırılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Endonezya’nın Bali adasında düzenlenen G20 Liderler Zirvesi’ndeki temaslarını sürdürüyor. Bali’deki Apurva Kempinski’de yapılan G20 Önderler Tepesi’nin birinci oturumu öncesinde Erdoğan, başkanlarla ayaküstü görüştü. Erdoğan, karşılama merasiminin akabinde Çin Devlet Lideri Şi Cinping ve Hindistan Başbakanı Narendra Modi ile farklı başka sohbet etti.

MELONİ İLE BİRİNCİ SEFER GÖRÜŞTÜ

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Lideri Muhammed bin Zayid Al Nahyan ile de konuşan Erdoğan, İtalya Başbakanı Giorgia Meloni ile de seçilmesinin akabinde birinci defa görüştü.

BIDEN’LA KRİTİK ZİRVE

Cumhurbaşkanı Erdoğan temaslarının ardından ABD Başkanı Biden ile bir araya geldi. İki liderin gündeminde birbirinden önemli konular bulunuyor. CNN Türk’ten Dicle Canova başkanların görüşmesini aktarırken şu tabirleri kullandı: “Üç değerli başlık var. Birinci mevzu terör problemi. Bilhassa İstiklal Caddesi’ndeki saldırı ele alınacak. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ‘ABD’nin taziyesini kabul etmiyoruz’ demişti. ABD’nin teröre desteğinden vazgeçilmesi isteniyor. İkinci konu olarak Ukrayna’daki savaşın sona ermesi ele alınacak. Dünya daha büyük bir savaşa sürüklenmesin isteniyor. Burada tahıl koridoru mutabakatı da değerli doğal. Putin feshettiği mutabakata tekrar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ortaya girmesiyle dönmüştü. Mevzu iki başkanın görüşmesine pahalandırılacak. ABD-Türkiye alakaları ve F-16 süreci de görüşülecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu