Teknoloji

WhatsApp, ekrana daha fazla içerik sığdıracak bir özelliği duyurdu: Tam genişlikte mesajlar

Naber akıllı telefon ve masaüstü uygulamalarına hızla birçok yeni özellik ve güzelleştirme ekliyor. Geçen yıl şirket, işletim sisteminin ortasında bir telefondan diğerine bilgi aktarımını kolaylaştırdı ve mesajları düzenleme özelliğini ekledi. Şimdi sohbetler için ince ayarlı bir kullanıcı arayüzü tasarımını test ediyor.

WABetaInfo, WhatsApp sohbet dizilerindeki bildirim balonları için tam genişlikte bir tasarımı test etme bildirildi. Bu tasarım, mesajları ekranın genişliği boyunca yayarak aynı yüksekliğe daha fazla içerik sığdırır. Ancak, bu tür tam genişlikte gönderiler yalnızca Topluluk ileti dizilerinde ve yalnızca yöneticilerin gönderi paylaşabileceği küme sohbetlerinde görünür. Bu tür mesaj dizilerinde ve kümelerde yalnızca bir gönderici mesaj gönderebileceğinden, içeriği telefon ekranının tüm genişliğine yaymak daha uygundur.

Bu yeni kullanıcı arayüzü, Android için WhatsApp Beta kullanan kullanıcılarda karşımıza çıktı. Ancak hepsi değil, yalnızca bazı beta test kullanıcıları bu yeni kullanıcı arayüzünü görebilir. Dünya çapındaki tüm WhatsApp kullanıcılarına sunulmadan önce önümüzdeki haftalarda daha fazla test kullanıcısına dağıtılması mümkündür.

Yeni tam genişlikte bildirim balonu tasarımı, yakın gelecekte iPhone’da da mevcut olacak. WhatsApp, grup sohbetlerine ve yakın zamanda duyurulan Topluluklara birçok yeni özellik getiriyor. Ayrıca, sıkıştırılmış, düşük çözünürlüklü ortam belgeleri yerine 4K görüntüler ve Full HD görüntüler göndermenizi sağlayan yeni bir özelliği de yakında kullanıma sunacaktır.

havran-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu