Teknoloji

Torbalı Belediyesi’nden İş Bulma Bürosu

Torbalı Belediyesi, 2019 yılından bu yana ilçedeki işsizliğin azaltılmasına yönelik çalışmalarını şimdi de dijitalleştirdi. 3 yıldır patronla iş arayan arasında köprü kurma misyonunu üstlenen belediye, Torbalı’daki açık iş pozisyonlarını sektöre kazandırdı. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturduğu masa ile iş arayanlar, şimdi de Torbalı İş ve İşçi Bulma Bürosu’nu hayata geçirdi.

Belediyenin resmi internet sitesine eklenen uzantı ile iş arayanlar artık özgeçmiş oluşturup mevcut iş ilanlarına başvurabiliyor. Patronlar tarafından da etkin bir şekilde kullanılan bu uzantı sayesinde birçok kişi şimdiden iş görüşmelerine başlamıştır.

TEKİN: İŞ ARAYANLA PATRON ARASINDA KÖPRÜ OLUYORUZ

Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, Torbalı’da belediyenin işsizlikle de mücadele eden bir kurum haline geldiğini ve belediye olarak bunu kendilerine misyon edindiklerini belirterek, “Belediyemiz iş arayanlar arasında köprü olma misyonunu sürdürüyor. 2019 yılından beri sürdürdüğümüz patron ve patron. Bugüne kadar ilçemizdeki firmalarla neredeyse tamamına yakını iletişim halinde olduk. Bize başvuran vatandaşlarımıza bu firmaların talep ettiği alanlarda istihdam sağladık. 2022 yılı baz alındığında 500’den fazla çalışana rehberlik ederek 80’den fazla firmanın başvurusunu karşıladık. Yaklaşık 200 kişiye istihdam sağladık.

Eskiden özgeçmişleri yüz yüze alıyorduk ama artık vatandaşlarımız belediyeye gelmeden özgeçmişlerini Torbalı İş ve İşçi Bulma Bürosu internet sitesi üzerinden bırakabiliyorlar. Vatandaşımızın kriterlerine uygun bir iş talebi olduğunda İş ve İşçi Bulma Bürosu patron ile bu vatandaş arasında köprü kuruyor ve süreci hızlandırıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu