Haber

Süleyman Soylu’dan Kızılay açıklaması

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Kızılay’ın deposundaki çadırları Ahbap Derneği ve Türk Eczacılar Birliği’ne sattığı ortaya çıktı. Çadırların satıldığını kabul eden Kızılay Lideri Kerem Kınık tepkilerinin merkezinde yer aldı.

SİYASİLER TEPKİYİ ÇEKTİ

Sosyal medyada tepki çeken Kınık, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve AK Partili Bülent Turan başta olmak üzere birçok siyasi ismin de gündeminde yer aldı.

“BEKLEMEYECEĞİMİZ BİR KURUM”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CNN Türk ekranlarında katıldığı programda Kerem Kınık hakkında da konuştu. Soylu, “Elbette tüm kurumlarla ilgili her şeyi sorgulamak kolay. Ben bir Kızılay çocuğuyum. Çocukluğumdan beri Kızılay’ın faaliyetlerinin içindeyim. Kızılay’ın büyük kongre delegesiydim. 19 yaşında Hilal.Kızılay ile tarlada çalıştık.Kızılay’ın kendine ait fabrikası var.Aynı zamanda Kızılay da kendi adına çadır topluyor.Deprem olduğunda Kızılay’ın yaklaşık 10000 liralık bir stoğu vardı. 60 bin çadır hepsini çektik zaten Kızılay’ın kendi adıyla üretimi de sözde Kızılay beslenme kümelenmemizin lideri.

AFAD tarafından yaptırılan seyyar mutfaklarımız oldu. Jandarma da var, polis de var, belediyeler birliği de var. Kızılay’ın kendine ait irili ufaklı arabaları, portatif mutfakları ve aşevleri bulunmaktadır. Tüm bunlarla birlikte oradaki yemleme operasyonunu da yürütüyor. Kızılay vazgeçemeyeceğimiz bir kurum.”

kigi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu