Haber

Sorular Şimdiden Verildi: Biden’ın Erdoğan Taktiği

ABD Başkanı Joe Biden’ın Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol ile katıldığı ortak basın toplantısında, elinde gazetecinin soracağı sorunun da yer aldığı ‘kopya kağıdı’ görüldü.

The Daily Mail’in aktardığı T24 haberine göre, 2024 seçimlerine aday olacağını resmen açıklayan 80 yaşındaki Biden, dün Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol’u Beyaz Saray’da ağırladı.

İki isim ortak basın toplantısı düzenlerken çekilen fotoğraflarda, Biden’ın kendisine soru soracak gazeteciye ilişkin bilgileri ve soruyu içeren bir kopya kağıdı görüldü.

Biden’ın elinde tuttuğu ve zaman zaman baktığı notların detaylı fotoğraflarını çeken Reuters muhabirleri, Biden’ın elindeki notlarda kendisine yöneltilecek soruların, soruları soracak gazetecilerin isimlerinin, sorulacak kurumun isimlerinin yer aldığını ortaya çıkardı. ve onun fotoğrafları için çalıştı.

Gazetecilerin isimleri bile yazılıdır.

Biden’ın kendisine yöneltilecek sorular için önceden hazırlık yaptığı, hatta soru soracak gazetecilerin isimlerinin telaffuzlarının bile yazıldığı belirlendi. Biden’ın elindeki kağıtta ilk soruyu Los Angeles Times muhabiri Courtney Subramanian’ın soracağı belirtilirken, soruların detaylarına yer verildi.

Subramarian’ın soracağı soru Yarı iletken üretiminin yeniden tahsisi gibi yerel önceliklerinizi ittifak temelli dış politikayla nasıl karşılaştırırsınız?‘ görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu