Teknoloji

SiriGPT, Apple’ın ChatGPT’ye cevabı olacak mı?

Apple, bir süredir ChatGPT, Google Bard, Microsoft Bing ve diğerleri gibi yapay zeka araçlarının yükselişinde. gerekli değeri vermediği için eleştiri alıyor . Ancak bu yakın gelecekte değişebilir. şirket bu ay yapay zeka alanında 28 iş fırsatı yayınladıbu da Apple’ın bu teknolojiye yatırım yapmaya hazır olduğunun açık bir göstergesi.

9to5Mac tarafından tespit edilen bu iş fırsatlarından biri, Görsel Üretken Modelleme Araştırma Mühendisi misyonu içerir. Açıklamada, rol” üretken AI teknolojilerinin Apple’ın mobil bilgi işlem platformlarını dönüştürme şeklini şekillendirecek bir grup.“Bölüm olacağı belirtiliyor.

Çok büyük bir amacı varmış gibi görünen bu rollerin kullanıcılar için tam olarak ne ifade ettiği şu anda net değil. Ancak şu anda açık olan rollerin sayısı ve açıklamalarında kullanılan dil, Apple’ın üretken yapay zekaya çok önemli bir şekilde yaklaştığını gösteriyor.

Elbette, fotoğraf çekmenizi ve bulma becerilerinizi destekleyen sistemlerden Siri’nin sesli komutlarına kadar, Apple’ın eserlerinde yerleşik pek çok yapay zeka var. Ancak üretken yapay zeka çalışması, yapıtların yeteneklerini yepyeni bir düzeye taşıyabilir. Hatta bazı söylentilerde SiriGPTBöyle bir ismin anılması dikkat çekicidir.

Son raporlar, Apple’ın yapay zeka yarışında OpenAI, Microsoft ve Google gibi diğer isimlerin gerisinde kaldığını bildiğini gösteriyor. Dolayısıyla, Apple’ın bu alanda rekabet edebilmek için çok daha önemli hareket etmesi gerektiği açık.

Apple CEO’su Tim Cook önceki röportajlarında, üretken AI’daki son gelişmelerin “ çok ilginç”, ama aynı zamanda Apple’ın teknolojiye yaklaşımında” dikkatli ve düşünceliedeceğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu