Haber

Selimiye Meydanı’nda ücretsiz Wi-Fi hizmeti verilmeye başlandı

Edirne’de, Selimiye Meydanı ve Şehit Astsubay Ömer Halisdemir 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Şehitleri Parkı’nda fiyatsız Wi-Fİ internet hizmeti verilmeye başlandı.

Edirne Belediyesinden yapılan açıklamaya nazaran, Belediye Bilgi Süreç Ünitesi tarafından yürütülen proje kapsamında vatandaşların internete fiyatsız ulaşımını sağlamak için Wi-Fİ hizmeti sunuluyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Belediye Lideri Recep Gürkan, fiyatsız internet irtibatı sağlamak emeliyle başlattıkları uygulamanın kısa müddette kentin değişik noktalarında hayata geçirileceğini belirtti.

Projenin birinci etabının Selimiye Meydanı ile Şehit Astsubay Ömer Halisdemir 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Şehitleri Parkı’nda toplam 40 bin metrekarelik alanda başlatıldığını aktaran Gürkan, “İnternet artık hayatımızın temellerinden biri haline geldi. Gelişen teknoloji ve bilgi çağında artık herkes bireysel işlemlerinde internet kullanma gereksinimi duyuyor. Biz de sosyal belediyecilik kapsamında ücretsiz Wi-Fi hizmetimizi şimdilik iki alanda faaliyete geçirdik. En kısa sürede bu hizmeti şehrimizin diğer ana noktalarında da hayata geçireceğiz.” sözlerini kullandı.

Ücretsiz Wi-Fİ hizmetinden yararlanmak isteyenler, telefon ve öbür aygıtlarında Wi-Fi uygulamasını açtıktan sonra “Edirne Belediyesi” sinyalini alacak ve açılan panele irtibat bilgilerini girdikten sonra telefonlarına gelecek parola ile sisteme giriş yapabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu