Ekonomi

SEC’le ilgili belirsizlikler nedeniyle Ether uzun pozisyonları risk altında

Özellikle mevcut Ether (ETH) fiyatının 3.145 dolar olduğu göz önüne alındığında, 500 milyon doları aşan long pozisyon tutma olasılığı göz ardı edilemeyecek şekilde tasfiye korkuları sürüyor. Hafta sonuna kadar %2,25’lik bir düşüş beklentisi, değerin bir günde %9 oranında düştüğü geçen hafta yaşanan volatiliteyle paralellik gösteriyor. Tarih tekerrür ederse yaklaşık 510 milyon dolar 48 saat içinde yok olabilir, hemen hemen 853 milyon dolarlık ek satış baskısı ise varlığın tamamını ortadan kaldırabilir.

Potansiyel Likidite Tehlikesi

SEC’in Ether spot ETF’ine ilişkin tutumuna dair artan şüpheler, bu durumun karmaşıklığını artırıyor, bu da güvensizliğin artmasına yol açıyor. SEC’in önümüzdeki ay ETF’i onaylama konusundaki tereddütleri nedeniyle tüm kripto topluluğu gergin. SEC’in karar alma sürecinin ardındaki nedenler belirsizliğini koruyor ancak düzenleyiciler ve ihraççılar arasındaki son toplantılar, SEC’in katılımının tek taraflı ve önemli bir katılımdan yoksun görünmesi nedeniyle ek endişelere yol açtı.

Yazılım kümeleme devi Consensys, SEC ve komisyon üyelerine karşı yeni bir dava açtı. Şikayet, Ether’in bir menkul kıymet olarak düzenlendiğini ve bunun Ethereum’u çevreleyen yasal karmaşıklıkları artırdığını iddia ediyor. Bu dava, diğer düzenleyici zorluklarla birlikte Ethereum’un üstesinden gelmesi gereken önemli bir engel teşkil ediyor.

Öte yandan süregelen belirsizlik devam ederse Ethereum piyasa dinamiklerinde istikrarsızlıkla karşı karşıya kalabilir. Ether’in değerinde birkaç hafta boyunca yaşanan son dalgalanmalar ve hızlı toparlanma, Ether’in mevcut konumunun istikrarsız olduğunu gösteriyor. Yatırımcılar artık hafta sonlarını tedirgin bir halde geçiriyor ve sürekli olarak kripto para biriminin kârlılığını önemli ölçüde etkileyebilecek olası likiditeden endişe ediyor.

Bu haber ilk önce Coin Mühendisi sitesinde yayımlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu