İş

Piper Sandler SoFi hisse hedefini 8,50 dolardan 8 dolara düşürdü, Nötr’de tutuyor

Pazartesi günü Piper Sandler, SoFi Technologies (NASDAQ:SOFI) için fiyat hedefini bir önceki 8,50 $’dan 8,00 $’a düşürürken, hisse senedi üzerindeki Nötr notunu korudu. Firmanın kararı, SoFi’nin 2023 10-K dosyalamasının ve şirket yönetimi tarafından yapılan son açıklamaların kapsamlı bir incelemesinin ardından geldi.

Piper Sandler tarafından yapılan incelemede, SoFi’nin Kredi segmentinde, büyümede kasıtlı bir yavaşlamanın yanı sıra kişisel kredi portföyündeki Net Masraf Tahsilatlarında (NCO’lar) ve prim amortismanında bir artış da dahil olmak üzere beklenen zorlukların altı çizildi. Bu faktörlerin segment için ters rüzgarlar yaratması beklenmektedir.

Kredi segmentinde öngörülen zorluklara rağmen, SoFi’nin işinin diğer alanlarında öngörülen genişleme ile bir umut ışığı var. Finansal Hizmetler ve Teknoloji segmentlerinin önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor ve yönetim 2024’te %50’lik bir artış tahmin ediyor. Bu büyüme, kredi verme işindeki yavaşlamanın etkilerini dengelemede önemli bir faktör olarak görülüyor.

Piper Sandler’dan analist, SoFi’nin daha çeşitlendirilmiş hale gelen gelişen iş modeli hakkında iyimser olduğunu ifade etti. Bu çeşitlendirme, şirketin bir segmentin yavaşlamasının etkisini diğerlerinin performansı yoluyla hafifletmesine olanak tanıyor. Analist, bu dinamiğin SoFi’yi sektöre özgü zorluklara daha iyi dayanacak şekilde konumlandırdığını belirtti.

Değerleme açısından Piper Sandler, SoFi’nin adil değerden işlem gördüğünü düşünüyor. Mevcut işlem fiyatı, tahmin edilen FY25 işletme F/K’sının yaklaşık 14 katı ve Fiyat / Gelir oranının 3,4 katıdır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu