Haber

Pekin’deki Honduras Büyükelçiliği açılıyor

PEKİN, 11 Haziran (Xinhua) — Pekin’deki Honduras Büyükelçiliği açıldı. Pazar günü düzenlenen açılış törenine Çin Devlet Müşaviri ve Dışişleri Bakanı Qin Gang ile konuk Honduras Dışişleri Bakanı Enrique Reina katıldı.

Pekin’de Honduras Büyükelçiliği’nin açılmasından dolayı içten tebriklerini sunan Qin, tek Çin unsuru temelinde diplomatik çıkarların tesis edilmesinin Çin-Honduras ilişkilerinde yeni bir dönem başlattığını söyledi.

İkili çıkarların son iki ayda güçlü bir başlangıç ​​yaptığını kaydeden Qin, ikili ilişkilerdeki bu hızlı gelişmenin, tek Çin ilkesine bağlılığın uluslararası toplum tarafından kabul edildiğini, günümüz yaklaşımını ve Çin’in beklentisini yansıttığını tam olarak kanıtladığını söyledi. insanlara ve aynı zamanda iki ülkenin ve insanların temel çıkarlarına hizmet eder. .

Qin’in sözlerini tekrarlayan Reina, Çin ile diplomatik ilişkilerin kurulmasının Honduras’ın dünya ile ilişkilerinde yeni bir dönem açtığını ve Honduras’a büyük ve müreffeh bir ülke olma şansı sunduğunu belirtti.

Honduras’ın tek Çin ilkesine sıkı sıkıya bağlı kalacağını vurgulayan Reina, ikili çıkarların güçlenerek devam edeceğine ve iki halkın yararına verimli sonuçlar doğuracağına inandığını sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu