Haber

Lobiyi harekete geçiren iddia: CHP’nin İzmir adayı Tunç Soyer olmayabilir.

Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler öncesinde İBB Lideri Ekrem İmamoğlu ve ABB Lideri Mansur Yavaş adaylıklarını açıkladı, ardından İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in adaylığı geldi. CHP kanadında Soyer’in adaylık açıklamasının biraz erken olduğu iddia edilirken, Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir’e Tunç Soyer’i aday gösteremeyeceği iddia edildi.

CANLI ADAY DEĞERLENDİRMESİ

Gazeteci Bahar Feyzan, TV100 programında yerel seçimlerde aday olacaklarını açıklayan CHP’li belediye başkanlarının nasıl karşılandığı konusunda değerli açıklamalarda bulundu.

“SOYER’İN ADAYLIK AÇIKLAMASI PARTİDE RAHATSIZLIK YARATTI”

Feyzan, yerel seçimlerde adaylığını açıklayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in adaylık açıklamasının partide rahatsızlık yarattığını iddia etti. Feyzan, “Tunç Soyer’in açıklaması çok erken bulundu. İzmir’in belediye başkan adayı Tunç Soyer olmayabilir.”

İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer.

“Mansur Bey’den kimse rahatsız değil”

Feyzan’ın açıklamaları şöyle; İstanbul ve Ankara tüm süreçten ayrı tutuluyor. O yüzden CHP’nin bir ağırlığı var, önemli. En uygun açıklama Ekrem Bey’in açıklamasıdır ama Mansur Bey’den de kimse rahatsız değildir. Ancak Tunç Soyer’in açıklaması çok erken bulundu. İzmir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer olmayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu