Haber

Kemoterapi gören Daum’dan açıklama: Kanserle mücadelemi bir futbol maçı olarak görüyorum

alman futbolcu Kristof daum, oğlunun mezuniyet töreni için gittiği ABD’de çok iyi bir arkadaş. tedavi işlemGeçmişi olduğundan ve tedavisine Almanya’da devam ettiğinden bahsetmişti.

69 yaşındaki Alman teknik adam, Köln’deki Üniversite Kliniği’nde ikinci kez kemoterapi almaya başladığını bildirdi. “Son iki hafta kolay geçmedi. ABD’de benimle çok iyi ilgilendiler. Hastanede tam bir bakım sağladılar. Nefes darlığı sorunum vardı. Sonra dönüş yolunda sorun yaşadım. Almanya. Dönüş zor oldu. Uçak bulamadık. Köln’e ulaşmak biraz zor oldu. Başardım”söz konusu.

Akciğer kanseri tedavisinde kemoterapi gördüğünü anlatan Daum, şunları kaydetti: “Artık daha sağlıklı hissediyorum. Kemoterapinin yanı sıra neredeyse bir avuç ilaç alıyorum. Önümüzdeki hafta kontrolümüz olacak ve doktorumla sonuçları değerlendireceğiz.”dedi.

onun sağlığı ile ilgili Türkiye’den ve dünyadan birçok kişinin desteğiAncak hepsine cevap veremeyeceğini belirten tecrübeli teknik adam, şöyle devam etti:

“Kanserle mücadelemi bir futbol maçı olarak görüyorum. Teknik direktörken haftada iki maç oynardık. Kanserle mücadelemde futboldaki azim ve azim en büyük motivasyonumdu. Şimdi güçlü bir maç var. ve kazanacağıma inanıyorum. Futbolda da bu hastalıkta da vazgeçmek yok.”

Daum kendini seven ve ‘Geçmiş olsun’ mesajları ileten futbolseverlereselamlarını ilettiğini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu