Haber

Kardeş ülke Azerbaycan ile bisiklet protokolü

SAKARYA (İGFA) –Azerbaycan Milli Sanayi Savunma Bakanı ve Bisiklet Federasyonu Lideri Medet Guliyev’i ağırlayan Lider Ekrem Aziz, şunları söyledi: “Azerbaycan Bisiklet Federasyonu ile bisiklet alanında iş birliği protokolü imzaladık. İki devletin tek millet olarak birlikteliklerini sürdüreceklerini söyledi. aramızdaki güçlü bağ sonsuza kadar.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Ulu tarafından karşılanan Bakan Guliyev, nazik ev sahipliğinden dolayı Başkan Yüce’ye teşekkür etti.

Bakan Guliyev’in ziyaretine Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ bürokratları ile çok sayıda basın mensubu eşlik etti. Önder Aziz, Sakarya’nın bisiklet şehri unvanını alması münasebetiyle Bakan Guliyev’e bisiklet hediye etti. Program sonunda Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile Azerbaycan Bisiklet Federasyonu arasında iş birliği protokolü imzalandı.

SAKARYA’NIN KAPILARI TÜM DÜNYAYA AÇIK

Konuşmasına Bakan Guliyev’e nazik ziyaretinden dolayı teşekkür ederek başlayan Önder Ekrem Aziz, “İki devlet, tek millet olarak aramızdaki güçlü bağı sonsuza kadar sürdüreceğiz. Bugün Azerbaycan Bisiklet Federasyonu ile işbirliği protokolünü imzalamak için bir aradayız. Sakarya, Türkiye’nin değerli bir metropol şehri ve birçok kültürü bir araya getiren bir mozaiktir. Türkiye’nin birçok yerinden vatandaşlarımız şehrimizde yaşıyor. Sakarya aynı zamanda değerli bir sanayi merkezi olarak da öne çıkıyor. Dünyanın birçok yerine ihracat yapmaktadır. Şehrimiz; Hayvancılık, gıda ve tarım alanlarında oldukça gelişmiş, turizmi ve doğasıyla büyük bir çekim merkezi haline gelmiştir. Şehrimiz spor alanında da oldukça gelişiyor. Dünya Bisiklet Şehri ve Avrupa Spor Şehri unvanlarına layık görüldü. “Bu vesileyle şehrimize hayranlıkla geldiğinizi söylüyorum, Sakarya sizin evinizdir, dünyayı ağırlayacağız” dedi.

İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Sakarya’da olmaktan mutluluk duyduklarını belirten Bakan Guliyev, “Biz Türkiye ile tek vücut olduk. Sakarya’nın spor başta olmak üzere birçok farklı alandaki gelişimini çok iyi takip ediyoruz. Başkanımız Ekrem Yüce’nin Sakarya’ya nasıl hizmet ettiğini çok iyi biliyoruz. Bisiklet şehri olmasının yanı sıra Avrupa Spor Şehri olan Sakarya ile iş birliği yapmaktan onur duyuyoruz. Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile değerli bir protokol imzaladık. Burada bulunmaktan duyduğum memnuniyeti ifade ederek, aramızdaki işbirliğinin artarak devam edeceğini belirtmek isterim. “İki devlet, tek millet olarak birlikte daha nice adımlar atmaya devam edeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu