Haber

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ilk depremden sağ kurtulan Artvinli Erkan Ay, ısınmak için girdiği restoranda yakalandığı ikinci depremde hayatını kaybetti.

UĞUR İSTANBULU

Kahramanmaraş’ta depreme kızları Hilal Ay’ın evinde yakalanan Erkan Ay ve Gülay Ay, evleri yıkılmasına rağmen ilk depremi saat 04.17’de atlattı. Ay ailesi, bir gün Göksun ilçesinde ısınmak için girdikleri restoranda ikinci sarsıntıya yakalandı. Enkaz altında kalan baba Erkan Ay’ın cansız bedenine ulaşılırken eşi ve kızı sağ olarak kurtarıldı.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen ikinci depremde enkaz altında kalan ve ertesi gün cansız bedeni bulunan Erkan Ay’ın cenazesi memleketi Artvin’in Ardanuç ilçesine getirildi. Bugün öğle saatlerinde Ardanuç Merkez Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Ekşinar köyü mezarlığına defnedildi. Cenazeye Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Ardanuç Kaymakam Yardımcısı Yılmaz Akın, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Artvin Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, ailesi, yakınları ve Ardanuçlu vatandaşlar katıldı.

Depremde hayatını kaybeden Erkan Ay, 1999-2014 yıllarında Ardanuç Belediyesi Başkan Yardımcılığı yaptı.

haberkocakoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu