Haber

İsviçre’de Şiddetli Fırtına ve Olumsuz Hava Durumu: 1 Ölü, Çok Sayıda Yaralı

İsviçre’nin Fransa sınırındaki La Chaux-de-Fonds bölgesinde şiddetli fırtına ve olumsuz hava koşulları nedeniyle bir kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı.

Neuchatel Kantonu’na bağlı La Chaux-de-Fonds bölgesinde olumsuz hava koşullarıyla ilgili açıklama yapan polis, şiddetli fırtına nedeniyle bir kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Çok sayıda vatandaşın da yaralandığını kaydeden polis, fırtınanın önemli maddi hasara yol açtığını, evlerin çatılarının uçtuğunu, araçların hasar gördüğünü, karayolu üzerinde çok sayıda aracın karıştığı trafik kazasının meydana geldiğini bildirdi.

İsviçre İklim ve Meteoroloji Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, fırtınanın saatte 217 kilometre hıza ulaştığı belirtilirken, durumu daha iyi anlatabilmek için fırtına mı yoksa hortum mu olduğu netleştirilmeye çalışıldı.

Şiddetli olarak esen ve ağaçların devrilmesine neden olan fırtına nedeniyle çok sayıda ağaç gövdesinin demiryollarını kapattığı ve bu nedenle bazı bölgelerde demiryolu ulaşımının aksadığı bildirildi. ???????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu