Haber

İsrail’in kilise saldırılarına tepki

Filistinli rahip Mitri Raheb, İsrail’in kilisenin çevresini hedef alan saldırıları nedeniyle Gazze Şeridi’ndeki Katolik Kilisesi’nde yaşayan Hıristiyanların yaşadığı tedirginlik ve kaygıyı yansıtan görüntüler paylaştı.

Filistinli Hıristiyan din adamı Raheb, İsrail’in dün gerçekleştirdiği bombalama sırasında kilisenin içinden çekilen görüntüleri X hesabında yayınladı.

İsrail savaş uçaklarının bombalaması sonucu Katolik Kilisesi içindeki çocukların korkuyla annelerine sarıldıkları görülürken, paniğe kapılan Hıristiyanların çığlıkları duyuldu.

Saldırı sırasında yaşlı Hıristiyanların da korkup endişelendiği görüldü.

Raheb, paylaşımında, İsrail’in Gazze’deki Katolik Kilisesi çevresini hava saldırısıyla bombaladığı sırada Hıristiyanların dua ettiğini belirtti.

İsrail’in Gazze saldırılarında son durum

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı “İsrail’in Filistinliler’e ve Mescid-i Haram başta olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine yanıt vermek” gerekçesiyle kapsamlı bir saldırı başlatırken. -Aksa”nın ardından İsrail ordusu da ağır hava koşulları nedeniyle Gazze Şeridi’ne saldırdı. bombardımanı başlattı.

İsrail, Gazze’den gerçekleştirilen saldırılarda 315’i asker olmak üzere 1.400’den fazla İsraillinin öldürüldüğünü, 5.132 kişinin de yaralandığını duyurdu.

İsrail’e göre Gazze Şeridi’nde 31 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda öldürülen asker sayısı 18’e yükselirken, Kassam Tugayları’nın elinde 242 İsrailli esir bulunuyor.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı’na göre İsrail, saldırılarda 3 bin 760’ı çocuk ve 2 bin 326’sı kadın olmak üzere 9 bin 61 Filistinliyi öldürdü, en az 32 bin kişiyi de yaraladı.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs’te İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimciler 134 Filistinliyi öldürdü.

Binlerce yaralı ve sivilin bulunduğu Gazze’nin en büyük sağlık tesisi Şifa Hastanesi İsrail ordusu tarafından hedef alınırken, İsrail ordusu El-Ehl-i Baptist ve Türk-Filistin Dostluk hastanelerini vurdu, Kudüs ve Endonezya’ya bağlı hastanelerin çevresini bombaladı. Filistin Kızılayı ile birlikte tahliyeyi zorluyor.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda 49 Hizbullah üyesi ve 4 İsrail askeri hayatını kaybetti.

haber-kesan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu