Teknoloji

ING Group’ta üst düzey atama: Görkem Köseoğlu, ING Group’un Global İcra Kurulu Üyesi ve CTO’su olarak atandı

ING Grubu’nda üst düzey atama yapıldı. ING Türkiye ailesine Ocak 2012’de katılan ve Ekim 2017’de ING Kümesi Yapay Zeka ve Robot Teknolojileri Küresel Başkanı olarak atanana kadar Operasyon ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Görkem Köseoğlu, ING Cluster Global İcra Kurulu ve CTO’su 1 Eylül 2023 itibari ile suya atanmıştır.

Çalışanlarının ve müşterilerinin her zaman bir adım önde olması hedefiyle faaliyet gösteren ING Türkiye’nin bağlı olduğu ING Grubu’na üst düzey atama yapıldı. 2017 yılından itibaren ING Grubunda farklı liderlik rolleri üstlenen Görkem Köseoğlu, 1 Eylül 2023 prestiji ile ING Cluster Global İcra Konseyi Üyesi ve CTO olarak atanmıştır.

ING Türkiye ailesine Ocak 2012’de katılan ve 2017 yılına kadar Operasyon ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Görkem Köseoğlu, bankanın yeniden yapılandırılmasına öncülük etmiş, stratejisini yeni nesil teknolojiler odaklı hale getirmiş ve yenilikçi bankacılık anlayışını bir banka olarak desteklemiştir. teknolojik ve operasyonel altyapı. Bu süreçte gösterdiği başarının ardından 2017 yılında ING Kümesinin Yapay Zeka ve Robotik Teknolojileri Global Başkanı olarak atanan Köseoğlu, 2018 yılında Global Analitik birimini kurarak CAO (Chief Analytics Officer) görevini üstlendi. ING Kümesi. Bu rolde, analitik platformlarının oluşturulmasına ve stratejilerin değiştirilmesine katkıda bulundu. En son ING Hollanda COO’su olarak görev yapan Görkem Köseoğlu, müşteri hizmetleri faaliyetleri, global dönüşüm ofisi ve veri yönetimi alanlarındaki çalışmalara liderlik ediyordu.

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Görkem Köseoğlu, MBA derecesini Hollanda’da bulunan Twente Üniversitesi’nden almıştır. Kariyerine Lucent Technologies-Bell Labs’ta başlayan Köseoğlu, McKinsey & Company’de 10 yılı aşkın bir süre finans kuruluşları ve iş teknolojileri alanında çalıştı. 2012 yılında ING Türkiye ailesine katılan Görkem Köseoğlu, 2017 yılından itibaren ING’de farklı liderlik rollerinde yer almıştır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

darendeajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu