Yaşam

Haliç Üniversitesi ve Güler Esnek Ambalaj Fabrikaları, Üniversite-Sanayi işbirliği kapsamında bir araya geldi

Haliç Üniversitesi, öğrencilerini eğitim hayatları boyunca iş dünyasına hazırlamak amacıyla yürüttüğü güçlendirme projelerine bir yenisini daha ekledi. Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarıyla iş birliği yaparak öğrencilerine uygulama alanları sunan üniversite, Güler Esnek Ambalaj Fabrikaları ile üniversite-sanayi iş birliği protokolü imzaladı.

Haliç Üniversitesi ile Güler Esnek Ambalaj Fabrikaları arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Haliç Üniversitesi öğrencileri, Güler’de staj yapma imkanı bulacak. İki kurum arasındaki işbirliği ile öğrenciler, Güler şirketleri; Ar-Ge, üretim, insan kaynakları gibi çeşitli birimlerde deneyim kazanma fırsatı bulacaklar.

Haliç Üniversitesi’nin yükseköğretimde çeyrek asrı geride bırakan köklü bir eğitim kurumu olduğunu ve öğrencilerine iş dünyasında destek sağlama amacının kendileri için değerli bir nokta olduğunu belirten Haliç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zafer UTLU, yeni dönemde de farklı branşlara donanımlı ve nitelikli insan gücü yetiştirme çalışmalarının devam edeceğinin altını çizdi. Güler Fabrikaları ile imzalanan işbirliği protokolünün öğrencileri profesyonel hayata hazırlaması açısından önemine vurgu yapan Utlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Haliç Üniversitesi olarak çağdaş ve uygulamalı eğitim modelimiz ile öğrencilerimizin başarılarına katkı sağlamak, onları üniversitede okurken iş hayatıyla tanıştırmak önceliklerimiz arasında yer almaktadır. Bu iş birliği kapsamında öğrencilerimize yönelik staj ve iş imkanları benimsediğimiz eğitim modelinin güzel bir örneği olacaktır” dedi.

Güler Şirketler Genel Müdürü Bahattin Aydıngüler, bu iş birliği hakkında şunları söyledi; “ Uygulamalı eğitim modelleri ile öğrencilerine üniversitedeyken deneyim kazandırmayı hedefleyen Haliç Üniversitesi, fabrikalarımızla yaptığı iş birliği ile üniversite-sanayi iş birliğinin en güzel örneklerinden birine imza atarak köklü ve yenilikçi bir eğitim kurumu olduğunu bir kez daha göstermiştir. . Biz Güler Sentetik ve Güler Esnek olarak üretim yönetim sistemlerinde ihtiyaç duyduğumuz, kendi verimizi oluşturabileceğimiz, verileri analiz edip yorumlayabileceğimiz, yazılım ve projelerimizi birlikte yürütebileceğimiz, bilimi kendimize rehber alabileceğimiz bir sistem kurmak istiyoruz.

Değişen dünyada yeni dünyayı daha iyi okuyup analiz edebilen gençlere Ar-Ge departmanında, üretim departmanında ve insan kaynaklarında birlikte çalışma imkanı sunmak bizim için çok değerli bir konu. Öğrencilerin üniversite eğitimlerini sahada pekiştirmelerine yardımcı olmak ve onlara mentorluk yapmak istiyoruz. Mentor öğrencilerimizin stajları bittikten sonra da nitelikli iş gücümüze katkıda bulunarak işletmemizdeki deneyimlerini devam ettirmelerini istiyoruz. Bu noktada Haliç Üniversitesi ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği protokolünden memnuniyet duyduğumu belirtmek isterim.” 

Bilim, teknoloji, spor, tıp, mühendislik, sanat, dijitalleşme ve yeni nesil meslekler için altyapı yatırımları alanlarındaki eğitim faaliyetleri ile yükseköğretim kurumları arasında değerli bir atılım gerçekleştiren Haliç Üniversitesi, son yıllarda sanayi ve teknoloji odaklı işbirliği programlarına önem verilmektedir. Öğrenci odaklı bir eğitim anlayışını benimseyen üniversite, öğrenciye bağlı Teknoloji Transfer Ofisi ve Sanal Gerçeklik Kuluçka Merkezi ile öğrencilerini ve mezunlarını girişimcilik ekosistemine dahil etmeye devam ediyor.

Doğaya ve çevreye saygılı iş politikaları ile son teknolojiye sahip fabrikalarında çuval ve ambalaj üretimi yapan Güler Sentetik ve Güler Esnek, Türkiye’nin ilk “Üretim Santrali” Güneş Enerji Santrali’ni kazandıran kuruluş olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Kendinizin” lisans numarası (1). Fabrikalarındaki elektriğin %60’ını güneş enerjisinden sağlayan ve konvertibl elektrik alanında her geçen gün farklı çalışmalar yürüten Güler Sentetik ve Güler Esnek fabrikaları; Doğal kaynaklara zarar vermeden yenilenebilir enerjilerle %100 geri dönüştürülebilir üretim yapmayı ve geleceğe daha iyi bir dünya bırakmayı hedefliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu