Yaşam

Gabriel García Márquez’in yeni romanı geliyor: Ağustos’ta Birbirimizi Göreceğiz

DUVAR-İngiliz yayınevi Penguin Random House, 2014 yılında hayatını kaybeden Gabriel Garcia Márquez’in ‘Ağustos’ta Birbirimizi Göreceğiz’ (Agosto Nos Vemos) adlı kitabının 2024’te Latin Amerika’da raflardaki yerini alacağını duyurdu.

The Guardian’ın bildirdiğine göre, Márquez hakkında bir romanın ailesi tarafından Texas Üniversitesi’ndeki arşivlerde kilitli olduğu söylentileri doğrulandı.

García Márquez’in çocukları Rodrigo ve Gonzalo García Barcha, işin dünyadan saklanamayacak kadar pahalı olduğunu düşündüklerini söylediler.

Rodrigo ve Gonzalo yaptıkları açıklamada, “‘Ağustos’ta Birbirimizi Göreceğiz’, rüzgara ve akıntıya karşı yaratmaya devam etmek için son bir çabanın sonucuydu. O öldükten yaklaşık 10 yıl sonra tekrar okuduğumuz zaman” dedi. uzakta, metnin pek çok ve çok keyifli erdemleri olduğunu ve Gabo’nun eserlerinden biri olduğunu anlıyoruz: “Bizi seçkinlerinden zevk almaktan alıkoyacak hiçbir şey olmadığını keşfettik: icat etme kapasitesi, dilin şiirselliği, büyüleyici anlatımı, insan anlayışına ve deneyimlerine ve talihsizliklerine olan sevgi, özellikle de muhtemelen tüm eserlerinin ana teması olan aşk.”

Kitabın ana karakter Ana Magdalena merkezli beş bölümden daha oluşacağı ve toplamda yaklaşık 150 sayfa olacağı belirtilmiş ancak İngilizce baskısının olup olmayacağı konusunda herhangi bir bilgi verilmedi. (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu