Haber

Dağdan gelen kaya parçaları rahatsız edici

Dağdan kopan kaya modülleri rahatsız edici

ADIYAMAN – Adıyaman’ın Tut ilçesinde deprem ve selin vurduğu dağdan kopan kaya parçaları vatandaşların korkulu rüyası oldu.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından 15 Mart’ta sel felaketiyle sarsılan Adıyaman’ın Tut ilçesinde bu iki afetin etkileri sürüyor. İlçenin kuzeyindeki Hacı Mammet Dağı’ndan yine büyük kaya kesitleri koparak ilçe merkezine doğru düşüyor.

Dağın eteğinde bulunan Çanakçı Mesire Alanı, depremin ardından selin sürüklediği kaya ve çamur denizinin altında kaldı. Rekreasyon alanındaki tüm oyun alanları, banklar ve diğer alanlar kullanılamaz hale geldi.

Bu iki felaketin üzerinden günler geçmesine rağmen hala dağdan kaya parçaları kopuyor. Dağdan kopan kaya modülü bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı. Yüzlerce metre yükseklikten düşen kaya modülleri bölge vatandaşlarını tedirgin ediyor. Doğa turizminin merkezi olan Çanakçı bölgesinde vatandaşlar Tut ilçesinin gerekli önlemleri almasını, bir an önce çalışmasını, yollarının açılmasını ve baharda misafirlerini ağırlamasını bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu