Haber

Cııe Dostları: Beşinci Kez Çin Uluslararası İthalat Fuarı’na Katılan Tesla, Fuarla Birlikte Büyüyor

ANONS (İngilizce): DİNG TİNG, Xinhua muhabiri:

“CIIE’nin yarattığı açık platform, dünya genelinden yeni katılımcıları ve eski dostları devam eden etkinliğe çekti. Burada CIIE’ye beşinci kez katılan bir dost buldum. Ama bu kez yeni bir şey getirdiler. Hadi gidip bir bakalım.”

SES 1 (Çince): GRACE TAO, Tesla Lider Yardımcısı:

“Beş yıl sonra bugün burada olan Tesla’nın Shanghai fabrikası 1 milyonun üzerinde araç üretti ve ürünlerimiz Avrupa, Asya, Pasifik ile diğer birçok ülke ve bölgeye satıldı.

Ayrıca Shanghai fabrikamız tedarik zincirini yüzde 95’in üzerinde bir oranda yerelleştirdi.

CIIE’nin beş yılı aynı zamanda Tesla’nın Shanghai’da en hızlı gelişmeyi yaşadığı beş yıl diyebiliriz.

Bu yıl tüm ürünlerimizi CIIE’ye getiriyoruz. CIIE’nin yabancı işletmelerin Çin pazarını daha iyi anlamalarını sağlayan çok iyi bir platform olduğunu düşünüyorum. CIIE gerçekten de Tesla’nın Shanghai’daki gelişimine tanık oluyor.”

Tesla’nın CIIE’ye birinci defa katıldığı periyodu hatırlatan Tao, Shanghai fabrikasının o vakitler yalnızca bir plan, bir düş olduğunu söyledi.

SES 2 (Çince): GRACE TAO, Tesla Lider Yardımcısı:

“CIIE’ye her geldiğimizde, sürekli çok duygulanıyorum. Zira birinciyi, ikinciyi, üçüncüyü, dördüncüyü hatırlıyorum ve artık de beşinci CIIE’deyiz. Sergilerimizdeki değişiklikler de dahil olmak üzere şirketimizin yaşadığı değişimleri hatırlıyorum. Aslında, ilk fuarda sadece Model S ve Model X vardı. Model 3 ve Model Y o zamanlar Çin’de üretilmiyordu.

O vakitleri hatırlıyorum, Shanghai’da bir fabrika kurma planımız vardı ancak her şey yalnızca bir plandı. Elde edeceği makul sonuçlar aslında yalnızca zihnimizde bir hayaldi.”

SES 3 (Çince): REN YUXİANG, 1. CIIE periyodundaki Tesla Lider Yardımcısı:

“Amerika Birleşik Devletleri dışındaki birinci giga fabrikamızı Shanghai’ın Lingang bölgesinde inşa ediyoruz.

Çin pazarı konusunda çok iyimseriz ve Çin’in Tesla açısından dünyanın en büyük pazar olacağına inanıyoruz.”

Tesla, Ocak 2019’da, yani birinci CIIE’de yer almasından kısa bir süre sonra, Shanghai’daki giga fabrikasının inşaatına resmen başladı.

Tesla Shanghai giga fabrikasının inşa edilmesi ve üretime başlaması yalnızca bir yıldan az sürdü. Ocak 2020’de Tesla, yerli üretim modellerinin ilk partisini sahiplerine teslim etti.

Şimdi Tesla, Çin’in üst seviye açılımına derinden dahil olmuş durumda ve Çin’in gelişiminin getirdiği fırsatlardan yararlanıyor.

Xinhua haber Ajansı muhabirleri Shanghai’dan bildiriyor. (XHTV)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu