Ekonomi

Çiftçiye noter huzurunda destek!

ESKİŞEHİR (İGFA) – Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in ‘Eskişehir Modeli’ adını verdiği ve 2020 yılında Alpu ve Seyitgazi ilçe belediyeleri ile protokol imzalayarak başlattığı Küçük Hayvancılığı Destekleme ve Yaygınlaştırma Projesi meyvelerini vermeye devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi ile Seyitgazi Belediyesi arasında imzalanan Küçükbaş Hayvancılığına ilişkin iş birliği protokolü kapsamında Seyitgazi ilçesinde noter huzurunda kura töreni düzenlendi.

Törene, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet İlker, Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Zirve, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı M. Recai Erdir, belediye bürokratları, muhtarlar, çiftçiler ve hayvan yetiştiricileri katıldı.

Törenin açılışında konuşan Lider Yardımcısı Ahmet İlker, “ Koyun desteğine uygun görülen uygulamalar için noter huzurunda çekiliş yapmak ve hayvan dağıtımını sağlamak üzere bugün burada toplanmış bulunuyoruz. Her aileye 9 koyun ve 1 koç olmak üzere toplam 250 adet koyun ve keçi 25 aileye dağıtılacak. Çekilişe katılmaya hak kazanan üreticilerimizden 27’sinin kadın olması da sevindirici. Noter çekilişine gerek kalmadan başvuru yapan tüm ailelere destek olabilmek istiyoruz. Ama bildiğiniz gibi bütçe kaynaklarımız kısıtlı. Son bir şey söylemek istiyorum, bu takviye bir cankurtaran halatıdır. Bu 10 küçükbaş hayvandan oluşan bir sürü kurmak sizin elinizde. Bunu nasıl yapacağını bizden daha iyi biliyorsun. İyileşmek .” söz konusu.

Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Zirve, küçük çiftçinin ve üreticinin yanında olduklarını belirterek, verilen desteklerin bol ve bereketli olmasını diledi.

Konuşmaların ardından noter huzurunda 25 asil ve 25 yedek isim belirlendi. Verilen destekten oldukça memnun olan çiftçiler, Büyükşehir Belediyesi ve Seyitgazi Belediyesi’ne teşekkür etti.

Seyitgazi ve mahallelerinde 25 aileye dağıtılacak 1’i koç, 9’u koyun olmak üzere toplam 250 küçükbaş hayvan, Büyükşehir Belediyesi Tarım Hizmetleri Dairesi yetkilileri tarafından hak sahiplerine teslim edilmeye başlandı. Bu arada yararlanıcılara 2 adet 50’lik koyun yemliği ve 1 kutu mineral blok hediye edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu