Haber

CHP meclisi olağanüstü toplantıya çağırdı

CHP Küme Lideri Özgür Özel, son zamlar ve ekonomideki talihsiz gidişatı görüşmek üzere Meclisi olağanüstü toplantıya çağırdıklarına dair dilekçeyi Meclis Başkanlığı’na sunduklarını söyledi.

CHP Küme Lideri Özel, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. TBMM tatile girmeden Genel Kurul’da hayata geçirilen torba yasa teklifini hatırlatan Özgür Özel, torba yasa ile ek motorlu taşıtlar vergisi getirildiğini, kurumlar vergisi oranının yükseltildiğini, KDV’nin yeniden artırıldığını, harçların yeniden düzenlendiğini hatırlattı. Akaryakıt ve doğalgazda ÖTV yüzde 50 artırıldı. fahiş artışlar olduğunu belirtti. Bir gecede motorine ve fuel oile litre başına 5 lira, LPG’ye ise litreye 4 lira zam yapıldığını belirten Özel, şunları kaydetti:

“Bu düzenlemeleri Anayasa Mahkemesi’ne götüreceğiz. Geçen hafta burada çıkan kanunları ve Cumhurbaşkanlığı kararnamelerini dikkatle inceliyoruz. Motorlu taşıtlar başta olmak üzere vatandaşın sırtına yüklenen hukuka ve anayasaya aykırı tüm düzenlemeleri Anayasa Mahkemesi’ne taşıyacağız.” araç vergisi.” Dilekçeyi Meclis Başkanlığı’na sunduklarını, kümelenen ve temsil edilen muhalefet partileriyle konuşarak, son zamları ve ekonomideki korkunç gidişatı görüşmek üzere Meclisi olağanüstü toplantıya çağırdıklarını bildirdi. ve imzalarını alıyor. Özel, “Cumhurbaşkanımızın muhalefet partisi liderleriyle yaptığı değerlendirmeler ışığında Meclisi 25 Temmuz Salı günü saat 15.00’te olağanüstü toplantıya çağırma kararı aldık. Meclisin devam etmesi için teklif sunacağız. Çalışmalarına. Bizim teklifimize destek vermelerini bekliyoruz. Ayrıca MHP emekli maaşlarıyla ilgili kanun teklif ederse biz CHP olarak destek veririz” dedi.

eregliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu