Ekonomi

Cenntro Electric Group hissedarlarından ikamet değişikliği lehinde oy kullanmalarını istedi

FREEHOLD, NJ – Elektrikli ticari araç üreticisi Cenntro Electric Group Limited (NASDAQ: CENN), şirketin Avustralya’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne taşınması önerisini oylamak için özel bir hissedarlar toplantısı düzenleyeceğini duyurdu. Toplantı 24 Ocak 2024’te Cenntro’nun New Jersey ofisinde ve çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.

Hissedarların onayını bekleyen bu hamle, Cenntro’nun Nevada’da kurulan yeni bir ABD şirketinin yüzde yüz iştiraki haline gelmesini sağlayacak. Bu süreç, 2001 tarihli Avustralya Şirketler Yasası’nın gerekliliklerine uygundur ve 14 Aralık 2023’te New South Wales Yüksek Mahkemesi tarafından verilen ilk duruşma kararlarını takip etmektedir.

23 Ocak 2024 tarihine kadar kayıt yaptıran hissedarlar, özel kurul toplantısında oy kullanma hakkına sahiptir. Şirket, toplantıya ilişkin detayların yer aldığı Plan Kitapçığı, bağımsız bilirkişi raporu ve oylama için vekâletname formunu dağıttı. Lonergan Edwards & Associates Limited tarafından hazırlanan uzman raporu, daha iyi bir teklif mevcut olmadığı sürece planın hissedarların çıkarına en uygun olduğunu tavsiye ediyor.

Cenntro yönetim kurulu, uzmanın desteğinin devam etmesi ve daha iyi bir teklifin bulunmaması koşuluyla her yöneticinin lehte oy kullanma niyetinde olduğu planı oybirliğiyle onayladı. Hissedarlar planı onaylarsa, nihai onay için ikinci bir duruşma 1 Şubat 2024’te Avustralya’nın Sidney kentinde yapılacak.

Bu bilgi Cenntro Electric Group Limited’in basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu