Haber

Bayraklı Belediyesi’nden amatör spor kulüplerine destek

Bayraklı Belediyesi, ilçede 16 amatör spor Kulübüne 150 bin lira ve 350 bin lira nakdi destek verdi. Amatör spor kulüplerinin liderleri, yöneticileri ve temsilcileriyle bir araya gelen Başkan Serdar Sandal, “Spora yaptığımız yatırımlarla çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan koruyor, sosyal entegrasyonunu sağlıyoruz. Tüm spor kulüplerimiz baş tacımızdır” dedi. Desteğimiz devam edecek.”

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, amatör spor kulüplerinin liderleri, yöneticileri ve temsilcileriyle bir araya geldi. Bayraklı Belediyesi Havuz Kafe’de düzenlenen birlik ve beraberlik etkinliğinde Başkan Sandal’ın yanı sıra; Bayraklı Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Cüneyt Çelik ile amatör spor kulüplerinin lider ve temsilcileri katıldı. Etkinlikte Önder Sandal’a günün anısına adının yazılı olduğu forma hediye edildi. Spor kulüplerine profesyonel futbol maçı ve antrenman topları hediye edildi. İlçedeki 16 amatör spor kulübüne temel ihtiyaçları doğrultusunda sistematik olarak katkı sağlayan Bayraklı Belediyesi, tüm kulüplere 150 bin lira doğrudan destek, 350 bin lira nakdi destek sağladı.

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Bayraklı için hayallerimiz, umutlarımız ve geleceğimiz var ancak pandemi ve deprem birçok projemizin ertelenmesine neden oldu. Her şeye rağmen kent kimliği adına önemli çalışmaları tamamladık. Kentsel dönüşüm, altyapı gibi temel sorunları tamamlayarak Bayraklı’yı yeniden hizmete açtık.” Biz bunu planladık. Doğru modeli tek yerde uygulayıp ilçemizin geneline yaygınlaştıracağız. 17 bin metrekarelik İzmir’in belki de en büyük meydanını Bayraklı’ya kazandırıyoruz. Kent kimliğinin oluşmasında sanat ve sporun önemi büyüktür. Kozmopolit bir şehirde yaşıyoruz ve en büyük sorunumuz sosyal entegrasyon. Ülkenin tüm dinamiklerini bir arada tutabilecek şey sanat ve spordur. Mahallelerimizdeki çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutarak, sağlıklı bir yaşam sunarak ama daha da önemlisi sosyal entegrasyonlarını sağlayarak çok değerli çalışmalar yapıyorsunuz. Toplumun her kesiminden vatandaşlarımıza hizmet veriyorsunuz. Yaptığımız iş Bayraklı’nın temel taşlarından biridir. . Yaptığınız iş bizim en büyük şerefimizdir. “Harika bir iş yapıyorsunuz” dedi.

Bayraklı Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Cüneyt Çelik, “Pandemi, deprem, sel gibi zorluklara rağmen bu dönemde tüm amatör spor kulüplerine önceki dönemlere göre daha fazla destek oldu. Diğer ilçelere de örnek oldu. Bazıları Özellikle Şehit Ümit Boz Futbol Sahası’nın konumunu belirterek, “Spor sahalarımızda yenilenmesi gereken alanlar var. Eksiklerimizin kısa sürede tamamlanacağına inanıyor, liderimize ve takviyelerinde emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi. – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu