Haber

Anadolu Yıldızlar Ligi Sutopu Grup Müsabakaları Başladı

SEYFİ ÇELİKKAYA

Sporu sevdirmek, daha çok maç yapmak, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturmak amacıyla düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Osman Bayraktar Dönemi Sutopu Küme maçları Yozgat ve Bursa’da başladı. 23-26 Temmuz tarihlerinde Nevşehir’de yapılacak olan Türkiye Şampiyonası final müsabakalarına her iki grupta da ilk 6’ya kalan 12 kadın ve 12 erkek grubu katılacak.

35 ilden 10 erkek, 8 bayan toplam 18 takımın katılımıyla Yozgat’ta başlayan maçlar Cuma günü tamamlanacak. Yozgat ve Bursa’da düzenlenen müsabakalarda erkekler ve bayanlar gruplarında ilk 6’ya kalan takımlar Türkiye Şampiyonası finaline katılacak.

“İLLERİNİ YILDIZ LİGİNDE TEMSİL EDECEKLER”

Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kapalı Yüzme Havuzu’nda başlayan Anadolu Yıldızlar Ligi Osman Bayraktar Sutopu Küme maçlarına 35 ilden 10 erkek ve 8 kadın grubu katıldı. Cuma gününe kadar devam edecek maçların ilk günü oldukça çekişmeli maçlara sahne oldu. Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Yunus Bölükbaşı devam eden maçlar hakkında şu bilgileri verdi:

“Anadolu Yıldızlar Ligi Osman Bayraktar 2023 Sezonunda Sutopu Grubu müsabakalarını Yozgat ilimizde yapacağız. 10 erkek 8 bayan olmak üzere toplam 255 sporcumuzla müsabakalarımızı yapmak üzereyiz. İşte arkadaşlar. Dereceye giren takımlar ise Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazanacak.Burada ilk 6’ya giren sporcularımız Türkiye Şampiyonası’na katılarak Anadolu Yıldızlar Ligi’nde illerini temsil edecekler.”

Kaynak: ANKA / Spor

canakci-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu