Haber

Alparslan Kuytul ve 13 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.

Eski Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Yöneticisi Alparslan Kuytul, 4’ü tutuklu, iş insanı Koray Sarısaçlı’yı kaçırıp gözaltına aldığı ve doktor tehdit ettiği sanıklardan 30 yıl 6 aydan 38 yıl 6 aya kadar değişen hapis cezalarına çarptırıldı. Yargılanmasına devam edildi.

Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar Alparslan Kuytul, Erol Ardıç, RT ve HA, cezaevlerinden Ses ve Peyzaj Bilgi Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Davalılar AA, ET, EE, Ü.B, RB, AB, VT, Ş.S. ile YT ve avukatları duruşma salonunda hazır bulundu.

SEGBİS kaydıyla ifadesi alınan tanık, müşteki Koray Sarısaçlı’nın Alparslan Kuytul tarafından gözaltına alınmadığını ve herhangi bir suç teşkil eden duruma tanık olmadığını söyledi.

Bir süreliğine eski Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na gittiğini belirten Tanık HE, “Vakıfta dövme, yağma, yaralama gibi suç teşkil eden bir olay görmedim. İddia edilen olaylara ben şahit olmadım” dedi. müşteki Koray Sarısaçlı tarafından. Benim bilgilerim bunlardan ibaret.” ifadeleri kullandı.

Savunması alınan sanık RT, herhangi bir suç örgütünün eylemlerine katılmadığını öne sürerek, “Dosyaya sunulan görüntü izleme raporunu kabul etmiyorum. EE ile olay günü hiçbir yerde görüşmedim. Suçlamaları kabul etmiyorum, tahliyemi ve beraatımı talep ediyorum.” söz konusu.

İfadelerin ardından görüşü sorulan Cumhuriyet Savcısı, belge kapsamındaki mevcut delil durumu, sanıklara atfedilen kusurun niteliği ve niteliğini dikkate alarak tutuklu sanıkların mevcut durumunun devamını istedi. , bu aşamada adı geçen kontrol tedbirinin yetersizliği ve tutuklama tedbirinin orantılılığı.

Avukatların ifadelerinin ardından ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların mevcut halinin devamına karar vererek, diğer tanıkların ifadesinin alınması için duruşmayı yarına erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu