Haber

Adıyaman’da kış tedbirleri toplantısı yapıldı

Adıyaman’da kış sezonu için alınacak tedbirlerle ilgili koordinasyon toplantısı yapıldı.

Adıyaman’da İçişleri Bakanlığı AFAD İdaresi’nin ilgili genelgesi kapsamında Vali Mahmut Çuhadar başkanlığında “2022 Yılı Kış Önlemleri Toplantısı” gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı Salonu’nda kış mevsiminde il genelinde alınacak önlemlerin görüşüldüğü toplantıda, İl AFAD Başkanı Osman Ertuğrul Altuğ, geçmiş yıllarda kış aylarında yaşanan sorunları ve çözüm yollarını anlattı, uyumun sağlanması, kurum ve kuruluşların sorumluluk alanları dahilinde yerine getirmeleri gereken görevlerdir.

Toplantıda konuşan Vali Çuhadar şunları söyledi:

“Geçen yıl meydana gelen yoğun kar yağışını dikkate alarak başta ulaşım olmak üzere yoğun kar yağışından etkilenebilecek yollarımızı, yerleşim yerlerimizi ve benzeri alanlarımızı belirleyerek alınan tedbir ve hazırlıkları yeniden değerlendireceğiz. kış aylarında oluşabilecek acil durumlarda kurumlarımız arasında işbirliği ve uyum sağlamak hayati önem taşımaktadır. Rabbim ülkemizi ve milletimizi her türlü afetlerden korusun.”

Toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Abdülhamit Ünsal, Vali Yardımcısı İhsan Maskar, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Albay Ferdi Erbakıcı, bazı kurum amirleri ve diğer yetkililer katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu