Yaşam

16 Yaşında Olan Bile Var! İşledikleri Cinayetlerle Adeta Kan Donduran Birbirinden Acımasız Kadın Seri Katiller

Seri katiller, tarihin makul devirlerinde ortaya çıkıp tüm insanlığın canına okumuştur. Bu seri katiller büyük bir soğuk kanlılıkla cinayetler işlemiş ve bu nedenle dikkatleri üzerlerine çekmişlerdir. Biz de bu içeriğimizde birbirinden tehlikeli 15 bayan seri katili listeledik. Ayrıntılar…?

Görseller: My Crime Library

1. Miranda Barbour

Henüz 19 yaşındayken 22 kişiyi öldürdüğünü argüman eden Miranda Barbour’un sadece cinayetle değil şeytani bir grubun üyesi olmakla da atfediliyor. ‘Kötü insanları’ öldürdüğü ve kocasının da buna yardım ve yataklık ettiği biliniyor. 18 Eylül 2014’te ikisi de kurallı tahliye olmadan ömür uzunluğu mahpus cezasına çarptırıldı.

2. Jasmine Richardson

Jasmine, 23 yaşındaki erkek arkadaşıyla birlikte ailesini ve küçük erkek kardeşini öldürdü. Mahpusa girdiğinde Jasmine şimdi 12 yaşındaydı. Cinayetleri işlemesinin sebebi, erkek arkadaşının yaşının büyük olması sebebiyle ebeveynlerinin bu ilgiye müsaade vermemesi olduğu düşünülüyor. Kanada’nın tarihinde birinci derece cinayet pozisyonuna sahip olan Jasmine, 14 yaşın altındaki bir çocuğun alabileceği maksimum cezayı aldı: 10 yıl!

3. Joanna Dennehy

31 yaşındaki Joanna Dennehy, 3 kişiyi bıçaklayarak öldürdü ve 2 kişiyi de ağır yaraladı. Bir suç ortağıyla birlikte ve belli bir sebep olmadan arka arkaya cinayet işlemeye başladı. Kasım 2013’te kabahatini itiraf etti ve hala cezasını beklemekte.

4. Caril Ann Fugate

Fugate, 1959 yılında birinci derece cinayetle suçlanan en genç bayandı. 15 yaşındayken, erkek arkadaşıyla paydaşlık yaparak ebeveynleri ve üvey kız kardeşi de olmak üzere 11 kişinin vefatına sebep oldu. Ömür uzunluğu mahpus cezasına çarptırıldı, hatalı bulunduktan 17 yıl sonra âlâ hal indirimiyle kontrollü özgürlük altına girdi.

5. Brenda Ann Spencer

16 yaşındayken pazartesi günlerini sevmediği için bir ilkokulun avlusunda vurarak 2 yetişkini öldürdü, 8 çocuğu yaraladı ve bir polise ziyan verdi. Ömür uzunluğu mahpus cezasına çarptırıldıktan sonra Kaliforniya’daki bir hapishaneye mahkum edildi.

6. Christine Falling

Christine Falling, 17 yaşında dadılık yaparken sayısız kişiyi öldürse de yalnızca üç cinayetten tutuklanabildi. Çocukları çarşafla boğmasını söyleyen sesler duyduğunu söyledi. Şu anda kendisi parmaklıklar arkasında çürüyor.

7. Cynthia Coffman

Cynthia Coffman ve kocası toplamda 4 bayanı öldürdü. 24 yaşında kaçırma ve soygunlar da dahil olmak üzere bir dizi cürüm işledi. Kocasıyla birlikte mevt cezasına çarptırıldı. Şu anda idam edilmeyi bekliyorlar.

8. Lafonda Fay Foster

Foster, 23 yaşında ve bir kabahat ortağının yardımıyla bir haftada 5 kişiyi öldürdü. Tüm kurbanlarını evvel bıçaklayıp sonrasında başlarına ateş etti. Bu nedenle de mevt cezasına çarptırıldı. Kendisi hala idam sırasını beklemekte.

9. Susan Smith

Susan Smith inanılmaz öykülerle işlediği cinayetlerden kurtulmaya çalıştı. 2 çocuğunu arabasının içinde boğduktan sonra siyahi bir adamın onları kaçırdığını söyledi. Ayrıyeten sevgilisi Sick ile münasebetini devam ettirebilmek için kendi çocuklarını öldürdü. 8 günlük uzun bir soruşturmadan sonra canlı yayında hatasını itiraf etti. Şu anda 23 yaşında ve parmaklıklar gerisinde müebbet mahpus cezasını yerine getiriyor.

10. Sarah Kolb

Sarah Kolb, Adrianne Reynolds’un öldürülmesine yardım ettiğinde sadece 16 yaşındaydı. Adrianne okulda henüz yeniyken Sarah’nın erkek arkadaşı Cory Gregory ile flört ettiği için Sarah onu kemerle boğdu. Sonrasında bedenini yakmaya çalıştı ve testereyle doğradı. Şu an sevgilisiyle birlikte ömür uzunluğu mahpus cezalarını çekmekteler.

11. Monique Maestas

Monique Maestas, kardeşi Meau Maestas ile paydaşlık yaparak bir kızı öldürdüğünde 16 yaşındaydı. İkili, uyuşturucu satıcısını aramak için Las Vegas’a gitti ve iki küçük çocuğun tek oldukları zaman evlerine girdiler. Üç yaşındaki kız bıçaklanarak öldürüldü ve on yaşındaki çocuğun omurgası kesildi. Monique 47 yıl hapis cezasına çarptırılırken kardeşi ise ölüm cezasına çarptırıldı.

12. Amber Wright

Amber Wright, eski erkek arkadaşı Seath Jackson’ı öldürdüğünde 15 yaşındaydı. Amber, Jackson’ı bir grup insanın olduğu bir yere çekti ve dövdürdü; vücudu parçalandıktan sonra bir çukurda yakıldı. Amber, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

13. Tylar Witt

Tyler Witt, annesinin cinayetini planladığında 14 yaşındaydı. Mahkeme belgelerine göre Tylar’ın annesi kızın erkek arkadaşıyla cinsel birliktelik yaşadığı için sonlanmıştı. Annesi polise gidip kızının erkek arkadaşını tecavüzle suçlayacaktı lakin bunu yapamadan kızı tarafından öldürüldü. Erkek arkadaşı Steven Colver, anneyi yatak odasında bıçaklayarak öldürdü. Tylar, 15 yıl mahpus cezasına çarptırılırken Colver ömür uzunluğu mahpus cezasına çarptırıldı.

14. Courtney Schulhoff

Courtney babasını 15 yaşında öldürdü. Mahkeme evraklarına nazaran, Courtney Michael Lawrence Morin Jr. isimli karar giymiş yaşlı bir adamla alaka yaşıyordu ve babası bu durumdan hiç hoşnut değildi. Morin konuta girip babasını beyzbol sopasıyla öldüresiye dövdü. İkili birinci evvel ömür uzunluğu mahpus cezasına çarptırılsa da Courtney’nin hapis cezası 40 yıla düşürüldü.

15. Lorraine Thorpe

Lorraine Thorpe iki cinayet işlediğinde henüz 15 yaşındaydı. Mahkeme belgelerine göre, Lorraine Thorpe ve Paul Clarke ilk kurbanlarını işkence ederek öldürdüler. Lorraine’in babası cinayeti öğrendiğinde onları polise teslim etmekle tehdit etti ve katil ikili babayı öldüresiye dövdü! İkili, ömür uzunluğu mahpus cezasına çarptırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu